nacházíte se: Hlavní stránka / Aktuality / Na přelomu roku se podnikatel zapotí!

verze pro tisk

Vedení účetnictví pro firmy již od 1490,-

Vedení účetnictví u nás splňuje požadavky na:

  • včasné a správné zaúčtování
  • srozumitelnost výsledků
  • trvalou možnost poradit se
  • předem znát cenu

 

Na přelomu roku se podnikatel zapotí!

09:36 20.12.2022

Konec roku není jen příležitostí k napití, ale je spojen s mnoha úkoly, na které v průběhu končícího roku nebyl čas.

Společenské akce

Konec roku je příležitostí na společné setkání celé firmy. Zaměstnanci se na tuto příležitost obvykle těší. Někteří se chtějí předvést a připomenout, jiní si to chtějí vyříkat a ostatní se to chtějí užít. Pro vedení firmy to znamená akci nejen připravit, zorganizovat a zaplatit, ale ustát i uvedené snahy. Šéf firmy, který se opije, nebo se pokouší navázat bližší vztahy s některou z atraktivních a lehce ovíněných podřízených si vykopává hrob své existence ve firmě. Uřídit akci a zachovat si tvář i důstojnost je pro vedení firmy asi to nejdůležitější.

Resty končícího roku

Inventarizace se může jevit jako překonanou záležitostí a někde se ani nepozná, zda taková věc probíhá. To dává impulz k přikrádání ve firmě, pokud zaměstnavatel ani nechce mít přehled o tom, co má a co mu chybí. V rámci inventarizace se objevují i zapomenuté dluhy a pohledávky prostřednictvím konfirmačních dopisů. Inventární soupisy jsou nedílnou součástí dokumentace o řádně provedené povinné inventuře na konci zdaňovacího období.

Změny ve firemních strategiích

Konec roku je příležitostí zamyslet se nad tím, zda systém je dobře nastaven a zda nepotřebuje změny. Obvykle je i příležitostí k úpravě mezd. To vše vychází z výsledků ročního hodnocení a z možností, které firma má.

PF 2023

My bychom chtěli využít této příležitosti k tomu, abychom popřáli návštěvníkům našich webových stránek a pravidelným čtenářům hodně pěkné Vánoce v plném zdraví a v pohodě a hodně sil do dalšího roku s velkou energií a vůlí překonat další překážky tak, abyste na konci dalšího roku mohli říct: JO! DOBRÝ!!!

Autor: Jiří Novotný