nacházíte se: Hlavní stránka / Aktuality / Ještě než zavřete dveře…

verze pro tisk

Vedení účetnictví pro firmy již od 1490,-

Vedení účetnictví u nás splňuje požadavky na:

  • včasné a správné zaúčtování
  • srozumitelnost výsledků
  • trvalou možnost poradit se
  • předem znát cenu

 

Ještě než zavřete dveře…

11:01 20.11.2022

Konec roku 2022 je pomalu tady. Už jsme si zvykli na to, že podmínky v podnikání jsou rok od roku náročnější a v příštím roce to nebude jinak.

Datové schránky

Tak se konečně podařilo vyřešit problém s nepřebíranou poštou a kličkováním. Stát si pomocí datových stránek zamává s kým chce a jak chce a kdo nepochopí, že nekomunikovat s institucemi znamená upadnout v nemilost, tak by měl dveře své firmy zavřít raději hned a napořád.

Obvyklé chyby

Neoznačená adresa firmy tak, jak ukládá živnostenský zákon, dluhy vůči státu, nedostatky v oblasti bezpečnosti práce, chyby v účetnictví, které se projeví až po čase a o to silněji, porušení povinností zaměstnavatele plynoucích ze Zákoníku práce, podvody i ve stádiu pokusu, to vše má i může mít stát pod drobnohledem a to nejen díky kamerovým systémům, ale především díky systematickému zavádění změn, které umožňují zasáhnout i proti těm, kteří páchají nekalosti třeba jen z nevědomosti. Ostatně Občanský zákoník na to upozornil ve svém novém vydání z roku 2012 v paragrafu 4.

Inventarizace

Mnozí podnikatelé, ať už jsou pouze OSVČ či právnickou osobou, berou inventarizaci jako překonanou epizodu socialistických poměrů a jeví se jim počítání židlí a skříněk jako trapný přežitek. Raději podepíší protokol v němž prohlašují, že fyzický stav souhlasí se stavem účetním. Pak jim ale chybějí přinejmenším inventární soupisy a jejich účetní závěrka je snadno označitelná za nevěrohodnou.
Absence fyzické inventury dává také možnost nenechavcům si z firmy odnášet to, o co její majitel ztratil zájem a umožňuje obohacovat se na jeho účet.
Neodeslání konfirmačních dopisů sníží možnost obdržet peníze od těch, kteří zapomněli zaplatit a nebo i od těch, kteří se domnívají, že se na to časem zapomene.
Neprovedená inventarizace dává signál i dovnitř firmy, že podnikatelský subjekt nestojí na pevných a důvěryhodných základech..

Vzdělávání

Nejen pracovní postupy se rychle vyvíjejí a mění. Reagují na nové poznatky a změny ve společnosti. Vysokým tempem se vyvíjí legislativa. Každý podnikatelský subjekt nese odpovědnost za dodržování předpisů, zákonů a nařízení v platných zněních a nepomůže mu tvrzení, že o tom nevěděl. Proto kromě služeb se zárukou poskytujeme i vzdělávání pro všechny zájemce a to buď formou odborné konzultace, nebo kurzem či koučingem. Stačí nás kontaktovat.
Hot line je +420 606 201 148

Autor: Jiří Novotný