nacházíte se: Hlavní stránka / Aktuality / Vánoční počtení

verze pro tisk

Vedení účetnictví pro firmy již od 1490,-

Vedení účetnictví u nás splňuje požadavky na:

  • včasné a správné zaúčtování
  • srozumitelnost výsledků
  • trvalou možnost poradit se
  • předem znát cenu

 

Vánoční počtení

12:08 19.12.2021

Další hektický rok je téměř za námi. Na to abychom vypočítávali to špatné a hledali to dobré jsou asi jiní. Nebudeme ani hledat odpovědi na otázky týkající se toho, co nový rok s novou vládou přinese. Zaměříme se jinam.

Lidé v práci

Podnikatelé i zaměstnanci mají asi jedno společné. Ráno odcházejí z domu proto, aby si zasloužili mzdu, tržbu nebo plat a večer se plni dojmů vracejí zpět domů. Mnozí si s sebou přinášejí své nářky a stížnosti na úděl a sypou je na hlavy nevinných přítomných rodinných příslušníků, děti nevyjímaje. Pokračují tak, mnohdy i nechtěně, ve společném bourání křehkých mezilidských vztahů a opouštějí tím své jistoty ve společnost, která byla pro ně po věky budována. Je málo těch, kteří jdou s dětmi bruslit, nebo se podívat na Betlém. Každý, kdo to ale učiní, přispěje k tomu, aby udělal přítrž těm, kteří se snaží nás rozdělit a poštvat proti sobě ať už je důvod k takovému snažení jakýkoliv.

Rozdělování a spojování

Nástrojem pro rozdělování je neúplná informace, která vede k ke dvěma protichůdným vysvětlením.
Nástrojem pro spojování je úsměv, pochopení a vlídné slovo.
Není toho moc, co umí lidi spojovat, nebo rozdělovat. Mohli bychom začít spojovat sami u sebe. Ale hned, dříve než se to podaří těm, co usilují o opak.

Koutek češtiny

Hejtr - člověk, který se uspokojuje vlastní nenávistí vůči všem a všemu s potěšením, že může svou nenávist veřejně prezentovat
Start-up - pokus prosadit se s něčím novým, nejlépe za cizí peníze s výhledem neúspěchu spočívajícím v neznalosti pravidel
Influencer - člověk pokoušející se prosadit zveřejňováním toho, co mu skutečně nejde.
Apka - nástroj ke sledování toho, co člověk dělá, kde se pohybuje a co ho zajímá. Prostřednictvím různých apek lze úspěšněji z lidí vytahovat peníze a informace.
Sick day - den na zvracení, obvykle způsobený nevhodnou konzumací ale z důvodu nedostatku pracovních sil, je takový den se skřípajícími zuby zaměstnavatelem respektován.
Background - pozadí, nebo snad i zázemí, případně to, co stojí za tím, co je vidět.
Facebok a jiné sociální sítě - místo, kde lze o sobě napráskat vše, díky vlastní hlouposti
Black Friday -Pátek černých čísel, kdy se v účetnictví namísto červených čísel objevují černá čísla především prostřednictvím šílených slev při výprodeji neprodejných zásob. Na rozdíl od Ameriky, kdy šlo o jednodenní páteční prodej, při němž nejednou došlo i k devastaci prodejny, je u nás černý pátek téměř po celý rok a znamená přechodné snížení dříve předražených cen .
Můžeme se asi dočkat i dalších novinek? Jak asi budeme překládat: „Máš parachute!"?

Na závěr

Berte prosím tento článek jako odpočinkový a předvánoční a nikoliv jako vyslovený názor určený k hejtování na sociálních sítích.
Dobrou náladu a pevné zdraví přejeme všem, kteří navštěvují náš web nebo i nás osobně. Držme hlavy vzhůru a nezapomínejme, že kolem nás jsou lidé. Nejen rodina, ale i spolupracovníci, přátelé (ti opravdoví) a sousedé. Všem krásné Vánoce a dobrý příští rok, ve kterém se budeme dále snažit Vám poskytovat důležité informace srozumitelnou formou.

Autor: J.Novotný