nacházíte se: Hlavní stránka / Aktuality / Starosti v novém roce

verze pro tisk

Vedení účetnictví pro firmy již od 1490,-

Vedení účetnictví u nás splňuje požadavky na:

  • včasné a správné zaúčtování
  • srozumitelnost výsledků
  • trvalou možnost poradit se
  • předem znát cenu

 

Starosti v novém roce

20:46 06.01.2021

Vždy po Silvestru jsou první dny v novém roce doslova narvané úkoly, pokud se s námi firmy nezačaly potýkat a vyrovnávat v období vánočního volna. Které to jsou?

Revize

Ověřit, zda jsou platné všechny revize by nemuselo být problémem, pokud se neukáže, že jsme něco zaspali. Týká se to jak revizí elektro, tak revizí interních směrnic včetně povinné směrnice na ochranu osobních údajů. Pro certifikované firmy nejspíše bude nutno provést i další pravidelnou revizi plnění povinností, které byly plánovány do konce roku.

BOZP

O povinnosti provádět ročně revize BOZP vědí především ti, kteří si už zažili kontrolu a případně i sankci. Součástí vnitřních kontrol je i aktualizace Analýzy rizik a s největší pravděpodobností i naplánování povinných a důležitých školení zaměstnanců v této oblasti.

Personalistika

Povinností v oblasti personalistiky je na začátku každého roku také více než dost. Opět je třeba podepsat a aktualizovat formulář Prohlášení, někde se upravují mzdové výměry tak aby nedošlo k podkročení minimální, nebo zaručené mzdy a doplňují se souhlasy se srážkami z mezd. Tam, kde se přistoupí na nový způsob spočívající ve stravenkovém paušálu, se jistě upraví nebo vytvoří interní směrnice pro to, aby nedocházelo k zbytečným nedorozuměním.

Evidence

Zakládají se nové evidence, které mají celoroční platnost a návaznost. Od docházky, přes knihy jízd tam, kde musí být, až po evidence, pro které se firma rozhodne pro lepší přehled. Tam kde se na to zapomíná, doporučujeme vést ručně pokladní knihy a odsouhlasovat je s účetním stavem, aby nedošlo k nečekaným rozdílům a nepříjemným překvapením.

Úkolů je víc

Pokud si podnikatel chce prožít rok v klidu, může se přihlásit k týmu, ve kterém nyní společně konzultujeme vše, co je důležité a potřebné. Dnes už využíváme elektronikou komunikaci, abychom neztratili kontakt a udrželi bezpečí před nákazami.

Můžete se k nám přidat jen tím, že nám zašlete požadavek a e-mailovou adresu. Pak už je na Vás, zda se připojíte, či ne. Vždy je to zdarma.

Autor: Jiří Novotný