nacházíte se: Hlavní stránka / Aktuality / Rok 2019 jaký bude?

verze pro tisk

Vedení účetnictví pro firmy již od 1490,-

Vedení účetnictví u nás splňuje požadavky na:

  • včasné a správné zaúčtování
  • srozumitelnost výsledků
  • trvalou možnost poradit se
  • předem znát cenu

 

Rok 2019 jaký bude?

10:09 30.12.2018

Všem našim příznivcům i návštěvníkům našeho webu přejeme úspěšný a klidný rok 2019. Mějte pevné zdraví a zdravou mysl! Myslete především na budoucí generace a pokuste se v nich zanechat dobrý dojem.

Dvacet devět let zkušeností

Jsme u toho do začátku a a prošli jsme vším, co šlo, včetně krize. Naší firmou prošly desítky zaměstnanců a stovky klientů. Setkali jsme se s mnoha lidmi, kteří nám nabízeli své produkty, komunikovali jsme s institucemi a podíleli se o své zkušenosti nejen s podnikateli, ale i se studenty odborných škol. Od doku 2004 jsme udržovali certifikaci podle ISO 9000 a od roku 2012 jsme pravidelnými finalisty soutěže Firma roku. Publikujme a přednášíme. V loňském roce jsme naplnili podmínky ČSN 01 0391 - Systém managementu společenské odpovědnosti a s tím vstupujeme do roku 2019.

Změny a novinky

Především od roku 2014 se toho hodně událo. Od uvedení nového občanského zákoníku a souvisejících předpisů do praxe, přes nové podmínky ochrany osobních údajů až po zákon proti praní špinavých peněz a podpory terorismu. Změnou procházejí i daňové zákony a přicházejí nové Vyhlášky a Nařízení. Mění se postupy institucí při provádění kontrolní činnosti a podnikatelské prostředí se stále více svazuje tak, že v něm už není bezpečné místo pro nepřipravené, ani pro ty, kteří se domnívají, že se schovají v chumlu většiny. Na to vše upozorňujeme na našich akcích, které pořádáme pro klienty i zájemce, kteří se nezávazně přihlásí k účasti. Těm také nabízíme řešení vznikajících problémů.

Podnikatelské prostředí

Komunikační technologie umožňují včas získat informace, promluvit do čehokoliv a tím se pokoušet ovlivňovat své prostředí. Tomu nedobře vévodí reklama, která je u nás vnímána jako prostředek k přesvědčení o nákupu za každou cenu. Podle toho to také vypadá. Nehorázné snahy o přinucení lidí k nesplatitelným půjčkám, nabídky slev/neslev, smlouvy na telefon, nebo se skrytou pastí, znevažování zákazníka a poškozování životního prostředí i mezilidských vztahů. To je to, co definuje současný stav, to je to, co bude předmětem hodnocení následných generací, nemajících být na co hrdí, a to je to, co se musí změnit, dokud je čas.

Podnikatelé a firmy

Je nutno přiznat, že v podnikatelském prostředí se pohybuje mnoho subjektů, kteří nemají ponětí o tom, co je hospodaření a mají úctu jen ke svým ziskům bez ohledu na zákonnost. Roste ale počet firem, které chtějí a mohou splnit své poslání a poskytovat trhu kvalitní produkty, zaměstnancům dobrou práci a svému okolí přispějí na zlepšování životních podmínek. My se již nyní na spolupráci s takovými firmami soustředíme. Zvyšujeme stupeň obezřetnosti a věříme, že takových firem a podnikatelů najdeme co nejvíc. Především pro ně budeme nabízet společná setkání, na kterých si vyměníme zkušenosti, vyjasníme nejasnosti a najdeme i nová osobní a obchodní spojení.

Napište nám

Napište nám krátký e-mail ve kterém vyjádříte zájem spolupodílet se na zlepšování podnikatelského prostředí a my Vás zařadíme do databáze informovaných subjektů o připravených akcích. V databázi budete do doby, dokud to pro Vás bude přínosem. Piště na info@accontes.net.

Hodně štěstí do nadcházejícího roku 2019!

Autor: J.Novotný