nacházíte se: Hlavní stránka / Aktuality / Pomoc podnikatelům

verze pro tisk

Vedení účetnictví pro firmy již od 1490,-

Vedení účetnictví u nás splňuje požadavky na:

  • včasné a správné zaúčtování
  • srozumitelnost výsledků
  • trvalou možnost poradit se
  • předem znát cenu

 

Pomoc podnikatelům

15:17 08.04.2020

Snaha publikovat všechna rozhodnutí vlády je v těchto chvílích kontraproduktivní, protože ne vše, co je navrhováno a publikováno prostřednictvím tiskovek a článků bude platit.

Antivirus, Covid a další

Všechny programy, které byly navrženy a projednány jsme zaznamenali včetně změn. Odpovídali jsme operativně klientům i zájemcům a následně jsme dementovali informace poté, co byly opět změněny. Platí tedy staré pravidlo, které říká: „Co není ve Sbírce zákonů, to neplatí...." a proto je třeba všechny informace brát s rezervou včetně těch, které vyhlašují úvěry, jež jsou vyčerpány ještě dřív, než se běžný podnikatel dostane k příslušné žádosti.

Pomoc zevnitř

Platí i to, že podnikatel je osobou se zvláštními schopnostmi, které zaměstnanec mít nemusí. Díky tomu, že nemá ochranu v Zákoníku práce, musí si umět pomoci sám. Především tím, že umí hospodařit a připravit se na ekonomické výkyvy trhu, které jsou zákonité, jen se nezná jejich čas a hloubka. Kdo vytvoří lepší rezervu, ten déle přečká nepříznivou situaci.
Pokud má podnikatel očekávat úlevy, obvykle mohou být ve zmírnění sankcí za neplnění termínů z objektivních důvodů, k nimž pandemie obvykle patří. Platí ale, že úlevu může očekávat především ten, kdo jinak své povinnosti plní. Jinými slovy, ten, kdo pravidla nedodržuje, nemůže očekávat pomoc.

Chytře a vychytrale

Je zcela pravděpodobné, že pokud někteří podnikatelé vidí, že by na snadné peníze dosáhli, pokud by naplňovali parametry, které jinak neplní, rychle se potřebným parametrům snaží přizpůsobit. Není ale pro ně cestou ke získání peněz parametry narychlo měnit. Peníze, které jdou od státu nejsou darem a bude jistě dost času následně prověřovat vzniklou situaci u každého subjektu. Dá se dost dobře předpokládat, že výsledkem celosvětového nouzového stavu bude nejen vyčištěný vzduch od nekouřících továren, vyčištěná voda od neplujících lodí ale i vyčištěné podnikatelské prostředí od těch, kteří podnikání nepochopili.

Autor: J.Novotný