nacházíte se: Hlavní stránka / Aktuality / Na sklonku léta

verze pro tisk

Vedení účetnictví pro firmy již od 1490,-

Vedení účetnictví u nás splňuje požadavky na:

  • včasné a správné zaúčtování
  • srozumitelnost výsledků
  • trvalou možnost poradit se
  • předem znát cenu

 

Na sklonku léta

10:57 23.08.2021

Návrat z dovolených jistě přinese nejprve hromady e-mailových zpráv a v této hromadě zaniknou, či se omylem smažou i ty důležité zprávy. Pak přiletí úkoly, jejichž termín splnění v lepším případě právě expiruje, pokud už neprošel.

Není čas na fotky

Člověk je ještě pln dojmů, zážitků a fotek pořízených na telefon, s nimiž by se rád pochlubil těm, kdo svou dovolenou prožívali méně záviděníhodným způsobem, ale první dny po dovolených jsou naplněny spíše stresem, než postupným naběhnutím do obvyklého pracovního tempa. Zaměstnavatel většinou nemá pochopení pro pomalý náběh, protože čekal na návrat svých lidí z dovolených velmi netrpělivě.
Je tedy třeba znovu zatnout zuby a systematicky řešit úkoly, které musely z důvodu dovolených počkat.

Manažer

Kvalitní manažer nevítá svého podřízeného výčitkami o tom, co všechno se vlivem jeho nepřítomnosti zbrzdilo, ale naopak, umožní mu postupný návrat a zeptá se na zážitky z dovolené a to i v případě, kdy ho opravdu nezajímají. Prohlédne si i těch pár fotek a vysloví očekávané uznání. Tím se uvolní přetlakový ventil a návrat do práce je pro obě strany příjemnější.

Novinky a změny

Novinky a změny, s nimiž se zaměstnanci po návratu z dovolených setkávají nejsou jen ve změnách některých zákonů a na ně navazujících změn v procesech, ale často jsou i v tom, že zaměstnavatel využil příležitosti a přenastavil procesy tak, aby firma dosáhla efektivnějších výsledků. Ne vždy jsou to změny vítané, obvykle je to důsledek odhalení prostoru, který si zaměstnanci vytvořili pro sebe a v pracovní době si řešili i nepracovní záležitosti, nebo své úkoly plnili spíše laxně, než efektivně.

Restart

Restart, který po skončení prázdnin nastává je pro někoho nepříjemnou a obtížnou záležitostí. Vždy však záleží na tom, jak k němu obě strany - zaměstnanec i zaměstnavatel přistupují a jak tento restart dokáže firma uřídit.

Autor: Jiří Novotný