nacházíte se: Hlavní stránka / Aktuality / Na prahu nového roku

verze pro tisk

Vedení účetnictví pro firmy již od 1490,-

Vedení účetnictví u nás splňuje požadavky na:

  • včasné a správné zaúčtování
  • srozumitelnost výsledků
  • trvalou možnost poradit se
  • předem znát cenu

 

Na prahu nového roku

12:47 09.01.2018

Tak co byste chtěli řešit nejdřív? Je toho opravdu dost a tak alespoň na některé problémy poukážeme.

Zaručená mzda

S problematikou minimální mzdy se hodně podnikatelů vyrovnalo, ale ne všichni se vyrovnali i s tím, že se zvýšily hranice nejnižší mzdy i v jednotlivých skupinách prací a tak se nám někteří zaměstnanci mohou dostat pod tuto hranici, což může způsobit nemilý, ale hlavně hodně drahý problém. Doporučujeme proto ověřit, zda limity pro zaručenou mzdu jsou dodrženy.

Bezpečná práce

Rizikem pro podnikatele je i to, pokud neprokáže, že své zaměstnance periodicky školil na oblast bezpečnosti práce a požární ochrany. Prokazuje se to nejen příslušnými dokumenty, ale kontrola může položit dotaz i školeným zaměstnancům. Pokud školení probíhá pouze v papírové formě, tak tady se to odhalí a vypokutuje. Další povinná periodická školení musejí mít řidiči referentských vozidel, pracovníci s motorovou pilou, křovinořezem, štěpkovačem, nebo jeřábníci a ti, co pracují ve výškách a podobně.

Smluvní vztahy

Čerpat služby bez smluvního vztahu už neriskuje téměř nikdo, protože taková situace vede k nečekaným problémům spočívajícím třeba i v tom, že mu výdaje nejsou uznány, jeliko chybí důkazní prostředek v písemné smlouvě. Argument ústní smlouvy podle nového občanského zákoníku v daňovém řízení neobstojí.

Účetnictví

Již několik let neplatí, že do účetnictví se dá nacpat téměř cokoliv. Správce daně zkoumá jednak průkaznost, ekonomickou souvislost s předmětem podnikání a také to, zda výdaj posloužil k zajištění dosažení a udržení zdanitelných příjmů. Někdy je obtížné takový výdaj obhájit. Přetrvává i problém vysokého účetního stavu pokladny oproti skutečnosti. Vzniká tím, že jednatel nebere do úvahy, že každý pohyb financí je přísně zúčtovatelný a v klidu si z banky kartou platí své osobní výdaje.

Ochrana osobních údajů

To je jeden z nejvážnějších problémů, protože souvisí se vším, co se ve firmě děje. Proto jsme svolali na 19.1.2018 v Brně další seminář. Kdo si myslí, že se ho to netýká, měl by se na tento seminář hlásit mezi prvními, protože jinak se mu to prodraží. Kapacita je omezena a zájem vysoký. Hlaste se co nejrychleji a potvrdíme Vám účast rezervačním listem.

Autor: Jiří Novotný