nacházíte se: Hlavní stránka / Aktuality / Na plný plyn

verze pro tisk

Vedení účetnictví pro firmy již od 1490,-

Vedení účetnictví u nás splňuje požadavky na:

  • včasné a správné zaúčtování
  • srozumitelnost výsledků
  • trvalou možnost poradit se
  • předem znát cenu

 

Na plný plyn

10:02 02.01.2018

S prvními minutami roku 2018 plníme kromě běžných úkolů i sliby s aktivní pomocí v oblasti ochrany osobních dat.

Nové síly

Přizvali jsme čerstvé síly, které pomáhají řízeným způsobem shromažďovat potřebné informace a vytvářet analýzy stávajícího stavu ochrany osobních dat. Ukazuje se, že úroveň ochrany osobních dat je u většiny podnikatelů v žalostném stavu a cesty k nápravě jsou složitější tím více, čím větších úspor při jejich realizaci chce podnikatel dosáhnout. Řada rozpracovaných analýz vyžaduje udržovat přehled a zvyšuje náročnost na dosažení cíle.

Přístupy k ochraně

Nechráněné osobní údaje mohou přinést nečekané problémy. Své o tom vědí především slavní lidé, kteří jsou nejprve pyšní na to, jaký je o ně zájem a později bojují o každý kousek soukromí. Vnímáme ochranu osobních údajů jako prospěšnou a snažíme se pomoci najít takové zabezpečení, aby ochrana byla co nejúčinnější. Současně s tím přinášíme podnikatelům ukázku toho, jak lze navést přehled a pořádek. Nejjednodušší postupy jsou tam, kde firma zavedla vlastním silami ISO a nepřevzala jej jen jako hotovou věc. Už u dvou subjektů jsme konstatovali, že nových opatření u dobře fungujících firem je třeba přijmout jen málo.

Součást úkolů

Pro zodpovědné podnikatele bude nutno v prvních týdnech roku doplnit všechny chybějící dokumenty k tomu, aby bylo možno co nejrychleji a co nejjednodušeji uzavřít účetnictví uplynulého roku. Napomohou tomu dobře provedené inventury a celkový pořádek ve firmě. Oblast GDPR se jim pak nejeví jako příliš zatěžující vedle kontroly aktuálnosti vnitřních směrnic, mzdových výměrů, přípravě podkladů pro zpracování silniční daně a ročního zúčtování mezd.

Podpora ceny

To, co jsme rozpracovali v roce 2017 dokončíme v původních cenách a podmínkách. Je ale jisté, že s přibývajícím časem porostou nejen počty nových žádostí, ale náklady na zpracování a s nimi nejspíš i ceny. Přesto vše se ještě pokusíme uspořádat několik seminářů na podporu těm, kteří se o zpracování dokumentů prokazujících ochranu osobních dat pokusí vlastními silami. Sledujte náš facebook, nebo nás kontaktujte na obvyklých spojeních.

Autor: Bc. Martin Novotný