nacházíte se: Hlavní stránka / Aktuality / Krásnou dovolenou

verze pro tisk

Vedení účetnictví pro firmy již od 1490,-

Vedení účetnictví u nás splňuje požadavky na:

  • včasné a správné zaúčtování
  • srozumitelnost výsledků
  • trvalou možnost poradit se
  • předem znát cenu

 

Krásnou dovolenou

13:12 29.06.2018

Začíná nejhezčí období roku, zejména pro děti. Ony mnohdy netuší, že i jejich rodiče také denně překonávají spoustu těžkých překážek a tak si obě strany zaslouží pořádný odpočinek.

Ještě před dovolenou

Hodně firem končí pololetí tím, že se podává přiznání k daním z příjmů v odloženém termínu. I to je určitou formou vysvědčení. Z dobře provedené závěrky vyplyne řada poznatků a předsevzetí do dalšího období, z něhož už polovina uplynula. Většina předsevzetí, spočívajících v tom, že hned po dovolené se začne lépe, vezme opět za své, díky úkolům, které se během dovolené nahrnuly. A tak nás asi opět čeká to, co každý rok. Možná ale, že se zase o kousek posuneme k lepší organizaci, k lepším výsledkům a hlavně k lepším vztahům. Mnozí manažeři si snad pod slunečníkem najdou čas k zamyšlení se nad tím, jak to dělat lépe a třeba některý z nápadů i uskuteční.

O čem přemýšlet?

Proč podnikám? Tato jednoduchá otázka si zaslouží pravdivou odpověď a následně zamyšlení nad tím, zda mé cíle jsou splnitelné a hlavně správné.

Jak podnikám? Jsem schopen dodržovat alespoň ta nejdůležitější pravidla a jsem schopen zachytávat změny?

Umím hospodařit? Pokud si platu tržbu s odměnou a utratím peníze dřív, než stačím provést nejdůležitější platby, nelze hovořit o hospodaření. Správný hospodář po zaplacení všech závazků rozváží, kolik si nechá stranou na budoucí investice, kolik na rezervu a zbytek si může ponechat. Jinak mu hrozí krach.

Jsem ochoten dále podnikat? Touto otázkou by se měli zabývat především ti, kteří podnikají s vidinou náhlého zbohatnutí, přitom nerozumějí vlastním hospodářským výsledkům a ani jim rozumět nechtějí, nezajímají je pravidla a peníze se jim pod rukama neřízeně rozkutálejí

Rozhodnutí

Pohyb lidí, kteří neumějí podnikat a drží se jen mylnými představami o prosperitě je v podnikatelském prostředí nebezpečný pro ně samí i pro jejich okolí. Řada z nich by mohla být úspěšnými zaměstnanci, díky svým řemeslným kvalitám, ale nejsou, pokud je k zemi tlačí neschopnost zachytit i tu další stránku své podnikatelské praxe. Dovolená je příležitostí se nad tím zamyslet.

Autor: J.Novotný