nacházíte se: Hlavní stránka / Aktuality / Když se ztrácí zisk

verze pro tisk

Vedení účetnictví pro firmy již od 1490,-

Vedení účetnictví u nás splňuje požadavky na:

  • včasné a správné zaúčtování
  • srozumitelnost výsledků
  • trvalou možnost poradit se
  • předem znát cenu

 

Když se ztrácí zisk

09:15 09.05.2022

Možná, že ještě lépe, než domácnosti vidí růst výdajů a nákladů firmy, které mají za povinnost účtovat a z toho mohou vidět, jak se bez vlastní příčiny mění jejich hospodaření.

První reakce

První ukvapenou reakcí bývá obvykle hledání, kde a jak snížit náklady. To mohou udělat firmy, které hospodaří bez uvážení a platí i tam, kde nemusí. V takovém případě může situaci vylepšit úvaha nad tím, zda pojistné za auto se snižuje současně se zvyšováním věku auta, nebo tam, kde se platí data, která nejsou vyčerpávána a podobně.
Nesprávně je měnit účetní za lákavou nižší nabídku, protože v této oblasti je důležité vědět, že cena odráží kvalitu.
Do první reakce patří i zamyšlení nad tím, zda zaměstnanci přinášejí potřebný efekt a zda procesy jsou dobře rozděleny a nedochází k tomu, že by někteří pracovníci byli odměňování jen za účast.

Rozumná úvaha

Po důkladném zvážení efektivnosti výdajů přichází na řadu úvaha o oblasti výnosů. Firma se dostává na rozcestí a zvažuje, zda bude investovat do placené reklamy a marketingu, nebo zda sebere síly a zváží vlastní cestu k posílení obchodu přidáním nových produktů, či zvýšením kvality těch stávajících. Přidanou hodnotou je i změna, čí úprava obchodních podmínek a to nejen těch tištěných, ale především těch, ve kterých přichází prodejce do kontaktu s kupujícím. Úsměv, příjemné vystupování, čistota a záruka za kvalitu patří k nejvyšším přidaným hodnotám obchodu, které si zákazník pamatuje.

Podnikání není pro každého

Skutečný podnikatel se dokáže orientovat i ve velmi složitých situacích a v obtížném prostředí. Nečeká s nataženou rukou na to, až mu někdo pomůže, pokud se situace mění v jeho neprospěch. Pro skutečného podnikatele může být krize příležitostí, protože odpadne značná část jeho konkurence, především však ti, kteří se nejsou schopni vyrovnat se změnou podmínek a nejsou ochotni ustoupit ze stávajícího blahobytu.
V podnikání platí, že se život vyvíjí v sinusoidách úspěchu a neúspěchu a kdo to neví, spotřebuje si svůj úspěch na vrcholu křivky a následný pokles už neustojí.

Autor: J.Novotný