nacházíte se: Hlavní stránka / Aktuality / Jak i vy můžete v klidu podnikat?

verze pro tisk

Vedení účetnictví pro firmy již od 1490,-

Vedení účetnictví u nás splňuje požadavky na:

  • včasné a správné zaúčtování
  • srozumitelnost výsledků
  • trvalou možnost poradit se
  • předem znát cenu

 

Jak i vy můžete v klidu podnikat?

08:37 15.05.2019

Mnoho podnikatelů se trápí stejnými problémy, s nimiž si často nevědí rady a zkoušejí proto různé, většinou neúčinné postupy. Jak se společných problémů zbavit? Na to se pokusíme odpovědět v tomto článku.

Důslednost a přesnost

Podnikatel musí být důsledný a přesný, protože nedůslednost a nepřesnost se mu rychle vrací. Například ve vymáhání svých pohledávek. Vydaná faktura musí být správná tak, aby nebylo možno jí zpochybnit. Současně se doporučuje aby faktura byla vystavena v souladu s podepsanou písemnou smlouvou zajištěna navíc i obchodními podmínkami. V takovém případě je vymahatelnost dluhu mnohem jistější a úspěšnější. Věřitel se o své peníze musí hlásit neprodleně a intenzivně hned po té, co faktura prošla splatností. V opačném případě vzniká na straně dlužníka pocit, že věřitel zas tak moc peníze nepotřebuje.

Profesionalita

Své podnikání a služby, které čerpáte si zajistěte dobrými smlouvami. Konečně i pravidla ochrany osobních údajů potřebu a nezbytnost existence takové smlouvy zdůrazňují. Budete-li sami dodržovat a současně vyžadovat plnění smluvních vztahů, podnikatelské prostředí se postupně zlepší ve prospěch všech poctivých podnikatelů. Těch nepoctivých je třeba se zbavit tím, že se omezí jejich účast na zakázkách.

Pravidla

Podnikání je svázáno mnoha zákony a předpisy. Přestože je pro mnohé obtížné je zvládat, platí pro všechny, že neznalost neomlouvá. Proto je třeba, aby každý podnikatel věděl, co musí udělat a aby to udělal tak, aby se vyhnul sankci. V případě pochybností doporučujeme konzultaci s odborníky, která se vždy vyplatí.

Výnosy nebo náklady?

Nejčastější chybou je, když ve slabších obdobích se firma soustředí více na ořezávání nákladů, než ne boj o výnosy. Často si tím podřeže pod sebou větev. Správný marketing je nedílnou součástí podnikatelské praxe a nelze čekat, že zákazník přijde sám bez podpory. Pokud přijde, je třeba si jej udržet tím, že s Vašimi produkty bude spokojen.

Hospodaření

Na rozdíl od zaměstnance musí umět podnikatel opravdu dobře hospodařit - nakládat s přijatými penězi tak, aby dokázal pokrýt povinné a nutné platby, aby si uměl vytvořit rezervy na očekávané platby a na období, kdy se bude dařit lépe. Nelze se spoléhat na výhodné půjčky. Ty ženou podnikatele do katastrofy. Skutečný podnikatel je obvykle skromný a šetrný. Tužby o bohatství a nevázaném rozhazování peněz si většina dobrých podnikatelů musí nechat včas zajít a musí se spokojit s tím, když firma na sebe vydělá a uživí zaměstnance i podnikatele a navíc je schopna se rozvíjet.

Autor: J.Novotný