nacházíte se: Hlavní stránka / Aktuality / Enter – ukončení roku

verze pro tisk

Vedení účetnictví pro firmy již od 1490,-

Vedení účetnictví u nás splňuje požadavky na:

  • včasné a správné zaúčtování
  • srozumitelnost výsledků
  • trvalou možnost poradit se
  • předem znát cenu

 

Enter – ukončení roku

08:04 10.01.2020

Tak si představují ještě dnes někteří podnikatelé ukončení zdaňovacího období a to je jeden z důvodů, proč jsme připravili společný seminář nazvaný „Deset mýtů a deset omylů v podnikání". Tento jeden z mýtů vyvrátíme hned na počátku semináře.

Návaznost

Podnikatel, ať už je fyzickou nebo právnickou osobou musí zajistit návaznost jednotlivých období, které mají mezi sebou souvislost, ať už v pohledávkách či dluzích, nebo v pohybu majetku. Jeden rok musí navazovat na druhý a nedořešené podnikatelské záležitosti nelze pomíjet a zapomínat. Ten, kdo to nechce chápat, se dočká toho, že mu to finanční úřad důrazně připomene.

Inventarizace

Nestačí se jen s spokojit s podpisem dokumentu, na kterém je uvedeno, že fyzický stav majetku odpovídá stavu účetnímu. Není nic jednoduššího, než se o tom v rámci kontroly přesvědčit a pokud se objeví rozdíly, tak nedohledaný evidovaný majetek bude doměřen, přestože už dávno bez toho, aby byl z účetnictví řádně vyřazen skončil v kontejneru s odpadem. Inventarizaci podléhají i pohledávky a dluhy. Ten, kdo inventárními soupisy neprokáže provedenou inventuru, nevytváří pravdivý obraz svého hospodaření a může se dočkat sankce.

Výměna

Hledáte stále levnější a levnější účetní? Tím si ale prohlubujete problém. Zdánlivě ušetříte na přímých nákladech, ale s nízkou cenou je spojena i nízká kvalita. Zejména pokud nemáte vypracovány vnitřní účetní směrnice, podle kterých by se postupovalo jednotně. Nelze jen tak měnit účetní metody a postupy a to je rovněž jednou z příčin sankce.

Odpovědnost

Podnikatel a statutární zástupce, oba nesou stejnou odpovědnost za dodržování zákonů a předpisů. Neznalost se nepromíjí. Ten, kdo to podcení a nechce ani být informován, by měl oblast podnikání sám a dobrovolně včas opustit, aby jeho pracně získané příjmy neskončily v kotrmelcích doměrků, pokut a penalizací.

Na náš připravovaný seminář se můžete už nyní nezávazně přihlásit a budeme Vás podrobněji informovat o jeho konání

Autor: J.Novotný