nacházíte se: Hlavní stránka / Aktuality / Dokončujeme přípravy

verze pro tisk

Vedení účetnictví pro firmy již od 1490,-

Vedení účetnictví u nás splňuje požadavky na:

  • včasné a správné zaúčtování
  • srozumitelnost výsledků
  • trvalou možnost poradit se
  • předem znát cenu

 

Dokončujeme přípravy

16:55 13.01.2018

Blížící se seminář na téma ochrany osobních údajů jsme jako vždy vzali velmi vážně. Obohatíme ho ještě i informacemi o novinkách a poznatcích z kontrol.

Nelze podcenit

Ještě i nyní, kdy už většina podnikatelů chápe, že se s tím nějak musejí poprat se vyskytují takoví, kteří se domnívají, že se jich to netýká. Nechceme je přesvědčovat a dokonce ani nechceme odhadovat, jaké procento nebezpečí jim hrozí. My se setkáváme s těmi, kteří vědí, že pro klid v podnikání musejí něco udělat a není to jen další administrativní překážka.

O čem diskutujeme

například o tom, že jednatel je ve vztahu k firmě, kterou řídí obchodním subjektem a do hry tedy může vstoupit i DPH. Bavíme se i o problematice oprávněných a neoprávněných výdajů, o daňové stopě a ekonomické činnosti. To vše vyvolává celou řadu otázek, na které odpovídají judikáty, ať už naše české, nebo evropské, kterými se musí naše justice řídit. Prostředí se utahuje a jak se zdá, brzy se zbaví těch, kteří svou odpovědnost berou na lehkou váhu.

Rejstříky

Stále významnější roli v podnikatelském prostředí hrají rejstříky. I ty se vyvíjejí a roste jejich význam. Například obchodní rejstřík přestal zveřejňovat rodná čísla, ale intenzivněji vyžaduje ukládání listin do Sbírky listin. Na to navazuje i činnost finančních úřadů, které posuzují firmy, jež účetní závěrky neukládají za nedůvěryhodné a často to odnášejí i jejich obchodní partneři. Souvislosti informací poskytovaných rejstříky, sociálními sítěmi a internetem s ochranou osobních údajů vysvětlíme na našem dalším setkání dne 19.1.2018.

Autor: J.Novotný