nacházíte se: Hlavní stránka / Aktuality / Čtení o dovolené

verze pro tisk

Vedení účetnictví pro firmy již od 1490,-

Vedení účetnictví u nás splňuje požadavky na:

  • včasné a správné zaúčtování
  • srozumitelnost výsledků
  • trvalou možnost poradit se
  • předem znát cenu

 

Čtení o dovolené

13:38 09.07.2018

Ne každý podnikatel se dokáže v průběhu dovolených odpoutat od internetu a návštěvnost našeho webu vybízí k tomu, aby byl napsán článek jehož cílem je čtení na dovolené.

Na pláži

Po dlouhé namáhavé cestě, kdy auto je na několik dní uloženo ve stínu si podnikatel klidně zahřeší a hned po ránu si dá doušek dobrého alkoholu, protože mu nehrozí žádné cestování. A pak začne střídat ležení s plaváním, aby pak přidal procházky po pláži a občas i nějakou tu zmrzlinu. Pak načne zásoby dovezeného piva. Hleďme, jak rychle ubývá i přestože se snažíme spotřebu rozprostřít na celou dovolenou. Dříve, nebo později si s sebou na lehátko bereme svůj neodmyslitelný tablet, abychom se podívali na poštu a na to, co se děje nového. Neděje se skoro nic, co by stálo ke znovu nastartování stresové nálady. A tak se začne přemýšlet, co dál.........

Internet

Díky všudypřítomnému internetu jsme důsledně sledováni, a k tomu se nám podbízí řada informací, které lze rozdělit do dvou skupin I. Skupina jsou drby a pomluvy a II. Skupina jsou zajímavé nabídky. U těch drbů a pomluv zůstáváme déle, protože nás k ničemu nenutí a může se od toho kdykoliv odvrátit. Mezi zajímavými novinkami se ale občas objeví něco, čeho bychom mohli využít a pak na to následuje zjišťování, telefonování a dovolená je téměř fuč.

Setkání

Kamkoliv přijdeme, vždycky někoho potkáme. Stojí-li nám dotyčný za prohození několika slov, začneme chválou místa, hodnocením cesty a pak se přejde na práci. Ať je nový známý pojišťovák, bankovní úředník, či schopný řemeslník, postupně se zasouvá do přihrádky označené „mohl by se hodit". Pak jsou setkávání na chodbě hotelu, na pláži, či u zmrzliny potvrzením toho, že o sobě víme. Co když je ale dotyčný vysoce postavenou osobou v politice, nebo v nějakých důležitých státních orgánech? Pak se setkávání s ním stává spíše problémem. O čem spolu mluvit? Jak konverzovat? Není lépe se setkání vyhnout?

Myšlenky na firmu

Podnikatel se dříve nebo později i na dovolené ponoří do úvah o firmě. Jak vylepšit její pozici na trhu? Jak motivovat zaměstnance? Jak vylepšit produkt a jak zajistit bezpečí proti nekonečným sankcím. Co analýza rizik? A jak to bude s ochranou osobních údajů? Máme vyřešenou kategorizaci prací? Uděláme konečně směrnice, aby nás nikdo nenapadl za diskriminaci v odměňování? Těch otázek je stále více a ani sklenička dobrého alkoholu moc neslouží k zapomnění, nehledě k tomu, že došlo dovezené pivo s podnikatel se stává závislý na místní patoky.

Hezké dovolenkové dny

Autor: J.Novotný