nacházíte se: Hlavní stránka / Aktuality / Co Vás pálí?

verze pro tisk

Vedení účetnictví pro firmy již od 1490,-

Vedení účetnictví u nás splňuje požadavky na:

  • včasné a správné zaúčtování
  • srozumitelnost výsledků
  • trvalou možnost poradit se
  • předem znát cenu

 

Co Vás pálí?

07:07 15.01.2019

Lépe jsou na tom ti, kteří necítí zodpovědnost za výkon své funkce a pomalu proplouvají s přesvědčením, že se nemůže nic stát. Ti kteří pochopili, jakou nesou odpovědnost si lámou hlavu nad tím, jak jí naplnit.

Roční hodnocení BOZP

To je povinností každého podnikatele a vyplývá z ustanovení § 108 odst. 5 zákoníku práce. Jak na to? Pokud tento problém uchopíte z gruntu, zjistíte, že musíte zpracovat analýzu rizik, zajistit pracovně lékařské služby, vypracovat několik směrnic, zajistit revize a školení zaměstnanců. Těch povinností je mnohem více a narazíte na ně obvykle až v době, kdy se něco přihodí a vy nemáte povinnost splněnou.

GDPR

Zdá se, že poněkud opadlo šílenství kolem ochrany osobních údajů. Nařízení ale platí a dává do rukou „podnětářů" velký nástroj tomu, jak úspěšně útočit na firmy a podnikatele. Nemůžeme, než doporučit nepodceňovat problém.

AML

aneb zákon proti praní špinavých peněz. Možná je výhodnější ho nečíst, protože jinak se dozvíte, že se Vás týká také a že máte řadu povinností k tomu abyste ustanovení zákona 253/2008 Sb. naplnili.

Závěrky

Také se domníváte, že závěrka je jen věcí účetní? Tak to je omyl! Důsledný úředník finančního úřaduVám shodí Vaše hospodářské výsledky jako nevěrohodné, pokud součástí závěrky nejsou dokumenty o provedení fyzické inventarizace. Hodně firem to podceňuje a spoléhá na to, že jim absence takových dokumentů projde.

Výzkum a vývoj

Firmy, které se chtějí pohybovat se v této rovině možná postřehly, že se děje něco pozitivního. Ano chystá se změna a je na spadnutí. Nelze však počítat s tím, že se najednou budou moci uplatňovat dvoje náklady a regulovat si daňové povinnosti podle potřeby na základě vypracování nějakých dokumentů jakousi „odbornou" firmou.

Ostražitost

To je to nejdůležitější, čím firma musí disponovat, aby se nestala ručitelem za neodvedenou daň. K tomu slouží včas a správně provedená obchodní due diligence.

Daňové přiznání

Nabídka elektronických kalkulaček, které dokáží pohlídat vazby je vcelku široká a hodně lidí tyto nástroje využívají. Často si ale neuvědomí, že elektronická kalkulačka neupozorní na to, zda slevu, či odčitatelnou položku lze použít a za jakých podmínek. A tak mnozí poplatníci platí daně vyšší, než by museli a stát se za to na ně nezlobí. Od těch, co zaplatí méně, si to stát vybere i s úrokem.

Mnoho dalšího

se dozvíte na semináři, který opět připravujeme pro naše klienty a zájemce z širokého okolí. Jako obvykle budeme informovat o místu a čase konání ty, kteří projeví nezávazný zájem o účast. Podle počtu zájemců opět zvolíme vhodné místo a těšíme se především na výměnu zkušeností a nové podnikatelské kontakty.

Autor: Bc. Martin Novotný