nacházíte se: Hlavní stránka / Aktuality / Co byste měli vědět o svém podnikání

verze pro tisk

Vedení účetnictví pro firmy již od 1490,-

Vedení účetnictví u nás splňuje požadavky na:

  • včasné a správné zaúčtování
  • srozumitelnost výsledků
  • trvalou možnost poradit se
  • předem znát cenu

 

Co byste měli vědět o svém podnikání

13:59 21.09.2019

Pokusíme se Vám v tomto článku nastínit něco z našich přednášek o podnikání a pozvat Vás tak na akce, které připravujeme nejen pro naše klienty.

Odpovědnost

Možná to vnímáte jako nezáživné heslo. Nahlédnete-li ale do prvních paragrafů občanského zákoníku a zamyslíte se nad jejich obsahem, dospějete k tomu, že je velkým rozhodnutím zda vstoupit, či nevstoupit do podnikatelského prostředí naplněného zákony, vyhláškami, nařízeními, normami a dalšími předpisy, které se neustále mění. Za to, abyste podle nich postupovali, tak ve své pozici podnikatele plně odpovídáte.

Ochrana

Naše společnost velmi dbá na ochranu a to je dobře. Podle platných zákonů chráníme bezpečné prostředí pro zaměstnance, osobní údaje lidí a chráníme i sami sebe před zlem vycházejícím z činů, které jsou v kategorii trestné. Aktivní ochrana spočívá v konkrétních úkolech s nimiž se podnikatelé denně potýkají a naplnění těchto úkolů musejí odpovědní podnikatelé umět prokázat.

Hospodaření

Povinnost řádně hospodařit je rovněž zakotvena už v občanském zákoníku a dále je rozpracována v dalších předpisech. Pro společnost vyvíjející se v konzumní společnost je to možná poněkud obtížné, ale podnikatel musí umět s penězi a majetkem pracovat ve prospěch firmy a svůj postup zdokladovat řádně vedeným a průkazným účetnictvím i vedenými evidencemi. Průkazní povinnost je vždy na straně podnikatele a zamlžování hraje proti němu.

Další povinnosti

Nejen k ochraně zaměstnanců, k ochraně majetku, peněz, zboží, ale i k ochraně životního prostředí je podnikatel povinován. Z porušování povinností plynou sankce a to velmi značné. Proto by si měl každý člověk před vstupem do podnikatelského prostředí zvážit, zda je schopen se v něm pohybovat a zda má schopnosti se dobře zorientovat. Jeho hlavním nástrojem je důslednost, vytrvalost, skromnost, schopnost předvídat a reagovat. Všechny zájemce o podnikání, kteří se pouštějí na novou dráhu spolu s naší podporou, na vše důsledně připravíme, upozorníme na konkrétní nebezpečí a poradíme, jak na to.

Autor: J.Novotný