nacházíte se: Hlavní stránka / Aktuality / Co byste měli vědět dřív, než začnete podnikat?

verze pro tisk

Vedení účetnictví pro firmy již od 1490,-

Vedení účetnictví u nás splňuje požadavky na:

  • včasné a správné zaúčtování
  • srozumitelnost výsledků
  • trvalou možnost poradit se
  • předem znát cenu

 

Co byste měli vědět dřív, než začnete podnikat?

10:09 03.05.2019

Lidé kteří se pouštějí do podnikání bez kvalitní přípravy jsou v podobné situaci jako neplavci na startu polohového závodu v plavání. Skok do vody se sice vydaří, ale tím to obvykle končí.

Znát podmínky

Umět najít zákazníka nabídnout mu svůj produkt tak, aby ho koupil a nesršel při tom hněvem je umění i pro toho, kdo má opravdu zajímavý a pro lidi potřebný produkt. Pokud se zákazník nenajde, nebo pokud neprojeví zájem, je podnikatel povinen i za těchto okolností vydávat peníze za daně, pojištění, služby a vše, co k podnikání potřebuje. Pokud peníze nemá a proto neplatí, upadá do víru dluhů a sdružení krachujících subjektů.

Znát pravidla

Podnikatelská pravidla jsou velmi rozsáhlá a všude lze narazit na povinnost, jejíž neplnění generuje sankci. Například špatně vedené účetnictví, nesprávně vystavené faktury, pozdní podání hlášení, chybějící, nebo neprůkazná evidence, přestupky na úseku pracovněprávních vztahů, nedostatky v oblasti bezpečnosti práce a ochrany životního prostředí......atd.

Intuice nestačí

Kdo se domnívá, že stačí postupovat intuitivně podobně, jako při ovládání her, ten brzo narazí. Platí pravidlo, že čím později narazí, tím je náraz tvrdší. Vystavit fakturu jen tak, jak by to asi mohlo být bez znalostí o potřebných náležitostech a pravidlech je většinou střelbou mimo terč. Až teprve kontrolní orgán podnikatele upozorní na to, jak to má ve skutečnosti být a nezapomene přitom kontrolovaného podnikatele zinkasovat mnohem lépe než vrchní špičkové restaurace.

Nechte se poučit

Po mnohaletých zkušenostech se nám vyplácí vyjasnit si s klienty vše, co je důležité kolem jejich podnikání. Tím se vyhneme zbytečným chybám a ztrátám na obou stranách. Podnikatel nemá ztráty z chyb a my nemáme ztráty ze složitého napravování.
Zkušení podnikatelé využívají možností konzultovat vznikající problémy přímo, nebo se zúčastňují našich setkání, kde řešíme aktuální problémy. I tady platí, že kdo je připraven, není překvapen.

Autor: Bc. Martin Novotný