nacházíte se: Hlavní stránka / Aktuality / Airbag pro podnikatele

verze pro tisk

Vedení účetnictví pro firmy již od 1490,-

Vedení účetnictví u nás splňuje požadavky na:

  • včasné a správné zaúčtování
  • srozumitelnost výsledků
  • trvalou možnost poradit se
  • předem znát cenu

 

Airbag pro podnikatele

13:21 18.07.2019

Jen ten, komu při dopravní nehodě vystřelil airbag ví, jak je důležité správně sedět, dobře být připoután a bezpečně řídit. Je mnoho předpokladů, které musíte splnit, abyste vyvázli bez zranění.

Konec divokého podnikání

Pouštět se do podnikání bez důsledné přípravy je pořádným rizikem, které lze přirovnat k popíjení před jízdou. Znalost pravidel a snaha je naplnit je prvním předpokladem k tomu, abyste se vyhnuli zbytečným sankcím, aniž byste něco úmyslně špatně provedli. Triky s falešnými fakturami, uplatňováním cizích dokladů, nepravdivá evidence a podobě jsou už definitivně za námi. Je to jen dobře, pro toho, kdo si to včas uvědomí. Máme tu ale jiný problém.

Trestní odpovědnost právnických osob

Za pochybení manažerů i zaměstnanců může být postižena celá firma. Zákon č. 148/2011 jasně vymezil důsledky nezodpovědného jednání, které je v rozporu nejen s občanským zákoníkem, ale i s dalšími zákony. Pro firmy platí i trest nejtěžší - trest smrti v případě, že je za pochybení firma soudem zrušena. Menší, ale rovněž bolestivé tresty přicházejí za to, že někdo ve firmě v zájmu svém ale i v zájmu své firmy vědomě poruší zákon v oblastech specifikovaných trestním zákoníkem.

Compliance program

Bránit se firma může jedině tak, že si vytvoří vnitřní pravidla a prokáže, že s nimi seznámila své zaměstnance. Dále prokáže, že učinila vše, co se od ní mohlo očekávat, aby postupy v souladu s vnitřními předpisy vyžadovala. To prokáže školením zaměstnanců.V takovém případě je pak trestná činnost jedince řešena jen na úrovni pachatele.
Compliance program je ucelený soubor vytvořených dokumentů a záznamů ze školení. S tím, jak se program tvoří a jak se implementuje seznámíme zájemce na dalším společném setkání na počátku září tohoto roku. Pozvánky teprve dokončujeme, ale přizveme i toho, kdo se nezávazně přihlásí třeba i z tohoto zdroje.

Autor: J.Novotný